Sukces Julii Harendarz!

Utworzono dnia 20.03.2026

19 marca  w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Lipskiego i ks. Jana Kompałły odbyło się uroczyste podsumowanie XII Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego dla Uczniów Szkół Podstawowych „Jak żyć, spytał mnie w liście ktoś...”. 

Konkurs przebiegał w dwóch etapach: pisemnym i ustnym. W pierwszym uczestnicy rozwiązywali test sprawdzający umiejętności i wiedzę z zakresu literatury, teorii literatury, ortografii, frazeologii i wiedzy o języku. W drugim etapie losowali dwa pytania i odpowiadali przed komisją konkursową.
Spośród 13 laureatów jury wyłoniło zwycięzców i wyróżnionych. Julia została wyróżniona w dwóch kategoriach: 

I miejsce za najlepszą wypowiedź ustną oraz II miejsce w XII Międzyszkolnym Konkursie Polonistycznym. 

Gratulujemy!

Utworzono: 20.03.2026